Aradığın çözümü bulamadın mı? eDanışman Ekibi ile Hemen Bir Araya Gel
consultant

Tuğçe Balarısı

Uzmanlık Alanları

  • Enerji Dağıtım ve Üretimi
  • Enerji Yatırım
  • Patent ve Marka Danışmanlığı
  • Sigortacılık
  • Otomotiv
  • Medya- Basın

Tuğçe Balarısı 15 yıldır stratejik planlama, kurumsal risk yönetimi ,süreç yönetimi uygulamaları, EFQM mükemmellik modeli implementasyonu, GRI sürdürülebilirlik yönetimi uygulamaları ve yeni nesil insan kaynakları uygulamaları üzerine çalışmaktadır.  

2020 Haziran ayından itibaren Sistem Global Danışmanlık Risk ve Kalite Kıdemli Müdür görevini üstlenmiştir. Görevleri arasında Sistem Global’in süreçlerinin yeniden dizayn edilmesi, kurumsal risk yönetimi uygulamalarının ve süreç performansı yönetiminin kurum içinde etkinleştirilmesi, iyileştirme projelerinin önerilmesi ve kurum içi denetim süreçlerinin yönetilmesi bulunmaktadır.

2019-2020 yılları arasında Erdem kaya Patent ve Danışmanlık A.Ş bünyesinde Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alan Balarısı, şirketin EFQM mükemmellik sürecindeki yol haritasını belirleyerek kurumsal dönüşüm sürecini yönetmiştir. 2018 yılından günümüzde halen KalDer EFQM Kıdemli danışmanı olarak görev alan Balarısı, orta ve büyük ölçekli üretim ve hizmet şirketlerinin EFQM Model uygulamalarında danışmanlık sağlamaktadır. Türkiye’nin ilk EFQM kadın başdeğerlendiricisi olan Balarısı, aynı zamanda IIP Gen6 standardının uygulanmasında, Great Place to Work modellemesinde ve kurumsal performans koçluğu alanlarında danışmanlık yapmaktadır.

2005-2018 yılları arasında Socar Grubuna bağlı Bursagaz Doğalgaz Dağıtım A.Ş ve bağlı grup şirketlerinde holding bünyesinde kurumsal iletişim, yönetim sistemleri kurgulama, stratejik planlama, sürdürülebilirlik modellemesi konularında yöneticilik görevlerinde bulunan Balarısı; strateji alanında uluslararası alanda ana model kabul edilen Balanced Scorecard yaratıcılarından Dr Kablan ve Dr. Norton tarafından verilen Yılın Strateji Uygulaması ödülüne layık görülmüştür.

Ulusal ve Global pek çok konferansa konuşması olarak davet edilen Balarısı, aynı zamanda Türkiye’nin ilk Sürdürülebilir Yaşam Konferansı kurgusunun da yaratıcısıdır.

St Michel Fransız Koleji mezunu olan Balarısı, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümünde tamamlamış, Fatih Üniversitesinde MBA gerçekleştirmiştir. Balarısı ileri düzeyde Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

Verdiği Eğitimler / Danışmanlıklar

products