Aradığın çözümü bulamadın mı? eDanışman Ekibi ile Hemen Bir Araya Gel

Ticaret Bakanlığı Fuar Katılım Desteği

Ticaret Bakanlığı'nın ihracat firmalarına uygun destekleri öğrenin, fırsatları kaçırmayın!

9.500,00 ₺ + KDV
Nedir?
Hizmet Takvimi
Kimler Almalı?
Faydalar

Ticaret Bakanlığı İhracat Destekleri kapsamına Türkiye’de yerleşik firmaların yurt dışında standlı katılım sağlayacağı ve Bakanlığın listesinde yer alan veya en az 2 ay öncesinde uzmanlarımız ile iletişime geçerek listelere ekletilmesinin ardından harcanan giderlerin desteklenmesini barındıran danışmanlık paketimiz, başvuru öncesi itibari ile onay aşamasına dek adım adım sizler için geliştirildi. Mevzuat, genelge, uyum ve fuar katılımlarındaki tüm aşamalarda Ticaret Bakanlığı desteklerinden faydalanabilmek adına yönlendirmelerimiz ile herhangi bir sorunuza veya faaliyetinize destek vermek için yanınızdayız.

DYS Paneli veya Kapsama Alınma: Sektörünüze göre üyesi olunan İhracatçılar Birliği aracılığı ile Ticaret Bakanlığı Destek Yönetim Sistemi açılışı ve Şirket Kapsama Alınma süreçlerini yönetim.

Katılım Sağlanan Fuar Uyumluluğu ve Başvuru Zamanları: Katılım sağlanacak fuar etkinliklerinin Ticaret Bakanlığı kapsamında desteklenebildiğini kontrol ederek, listede yer almayan fuarlar için ekletme sağlamak ve doğru zamanlarda aksiyon alarak süre kaybının önüne geçmek.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar: İlgili mevzuatlar ve genelgelerdeki yükümlülüklerin yerine getirilmesinde aksaklıklar yaşanması durumunda nasıl hareket edilmesi ve hangi adımların atılması gerektiğine ilişkin bilgiler.

Destek Başvuru İsterleri: Başvurunun olumlu değerlendirilebilmesi adına doğru zamanda doğru belgelerle ile birlikte başvurunun ilgili kurumlara iletilmeden önce en başından itibaren sizler ile paylaşılarak gerekli dokümanları temin etmek.

Başvuru ve Onay Aşaması: Faaliyet sonrasında başvuru süresi geçirilmeden ilgili karar ve mevzuatlar gereğince başvuru evraklarının İhracatçılar Birliklerine doğru şekilde iletimi ve sonrasında olabilecek tüm revizyonlara karşı onay aşamasına kadar yönetim, yönlendirme ve takip sağlamak. Tüm İhracatçılar Birlikleri ile görüşmeleri konuşmaları sağlayarak harcanan giderlerin belirtilen oranda hak kaybı yaşanmadan alınması.

Uzmanlarımız ile ilk toplantınız 24 saat içerisinde gerçekleşecektir. Hizmet kapsamında istenilen verilerin uygun zamanda tarafımıza iletilmesi durumunda ilgili hizmet 2 hafta içerisinde tamamlanacaktır.

Planlama toplantısı yapılır ve verileriniz toplanır. (30 dakika)

Veriler incelenir ve taslak raporunuz hazırlanır.

Taslak Rapor toplantısı gerçekleştirilir. (30 dakika)

Sunum toplantısı yapılır. (30 dakika)

Hizmeti Türkiye’de yerleşik faaliyet gösteren İmalat(Sınai ve Ticari Firmalar) ve Hizmet(Bilişim, Sağlık, Lojistik, Kültürel Yararlanıcı Film Endüstrisi, Diğer Sektörler) sektöründe yer alan firmalar satın alabilmektedir.

1
Sınai ve Ticari firmalar için harcanan yurt dışı Fuar giderleri %50 oranda 418.681,00 TL’ye kadar desteklenmektedir. Eğer katılım sağlanan fuar Bakanlıkça Milli Katılım olarak geçerli ise 698.317₺ Prestijli bir fuar ise 2.096.497₺’ye kadar desteklenmektedir.
2
Sınai ve Ticari firmalar için destek kapsamında yer alan yurt içi fuar giderleri %50 oranında 222.472₺’ye kadar desteklenmektedir.
3
Bilişim Sektöründe yer alan firmaların yurt dışı fuar harcamaları %60 oranında 601.000₺ ‘ye kadar desteklenmektedir. Bakanlıkça katılım sağlanan fuar Milli Katılım kategorisinde ise %70 oranında 601.000₺’ye desteklenirken, prestijli fuarlar ise %60-70 oranında 1.202.000₺’ye desteklenmektedir.
4
Bilişim sektöründe yer alan firmaların yurt içi fuar harcamaları ise %60 oranında 360.000₺’ye kadar desteklenmektedir.