Aradığın çözümü bulamadın mı? eDanışman Ekibi ile Hemen Bir Araya Gel
consultant

İsmail Durgun

Uzmanlık Alanları

  • Makine Mühendisliği
  • Proje Yönetimi

Dr. İsmail Durgun sürdürülebilir Ar-Ge merkezleri için eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermekte ve bu merkezlerde görev alacak mühendislerin yetiştirilmesi için programlar düzenlemektedir.

2018 yılında Bursa’da BUTEKOM bünyesinde kurulan Kompozit Mükemmeliyet Merkezinin kurulum çalışmalarında yer aldı. 2016-2018 yıllları arasında Tofaş Akademi’de Ar-Ge eğitimlerinin geliştirilmesi çalışmalarını gerçekleştirdi. 2014-2016 yılların arasında da Tofaş Ar-Ge İnovasyon yöneticisi olarak Ar-Ge merkezi, fikri haklar, Tübitak ve AB proje başvuruları ve takibi ile üniversite ve STK’lar ile olan ilişkilerin geliştirilmesi faaliyetlerinde bulundu. 

2003-2013 yıllarında ise Tofaş ve ülkemiz için ilk kez ürün geliştirme için ihtiyaç duyulan tam araç prototiplerinin üretilmeleri için prototip geliştirme merkezini kurdu. 

FIAT bünyesinde yer alan Çin Nanya fabrikasındayeni aracın üretimin devreye alınması için bulunan Tofaş Task Force ekibine liderlik etti.

1993-2001 yıllarında bir çok model için montaj üretim metot mühendisi, maliyet İndirim mühendisi ve finisyon parça tasarım mühendisi olarak görev yaptı.

İsmail Durgun 1988’de Uludağ Üniversitesi’nden Makine Mühendisliği lisansını, ardından 1991’de Makine Mühendisliği yüksek lisans eğitimini İTÜ’de ve 1999’da Makine Mühendisliği doktorasını Uludağ Üniversitesi’nde tamamlamıştır. 

Verdiği Eğitimler / Danışmanlıklar

products