Nedir ?

after-line

VERBİS (Veri Sorumluları Sicili Bilgi Sistemi) 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 16. ve 22. Maddeleri doğrultusunda Kişisel Verileri Koruma Kurumu tarafından oluşturulmuş kamuya açık bir bilgi sistemidir. Belirli yasal kriterleri taşıyan gerçek ve tüzel kişilerin bu sisteme kayıt olmaları zorunludur, aksi takdirde bu kişilerin idari para cezasıyla karşılaşmaları ihtimali bulunmaktadır. 

Kişisel Verileri Koruma Kurumu tarafından Kurumun resmi internet sitesinde yayınlandığı üzere ana faaliyet konusu özel nitelikli kişisel veri işleme olan gerçek ve tüzel kişi veri sorumlularının Sicile kayıt yükümlülüğü bulunmakta olup bu yükümlülüğü en geç yerine getirmeleri için belirlenen süre 31.03.2021 tarihidir.

Eczaneler, Muayenehaneler, Optisyenler’in 31.03.2021 tarihine kadar VERBİS ‘e kayıt olmaları gerekmektedir. 

Kayıt süreçlerinde kişisel veri işleme envanterinin hazırlığı başta olmak üzere danışanlarımız için özel olarak geliştirdiğimiz ve 6698 SK ‘ya uyumda gerekli olan asgari tüm işlemleri otomatize ettiğimiz yazılımımız aracılığıyla VERBİS ‘e kayıt yükümlülüğü bulunan butik işletmelere destek olmaya hazırız.

Özellikler

after-line
1

6698 SK (KVKK) hakkında bilgilendirme.

2

VERBİS‘ te kullanıcı kaydı oluşturma.

3

İrtibat kişisi tayini.

4

Kişisel veri işleme envanterinin sisteme kaydı.

Faydalar

after-line
1

Uzman danışmanlarımızla süreci deneyimlerken öğrenerek tamamlamanızı sağlıyoruz.

2

İşletmenizin taşıdığı hukuki ve teknik riskler hakkında siz, bilgilendiriyor ve önlem almanızı sağlıyoruz.

Hemen Satın Al

Size Uygun Olan Paket Seçimi Yapınız

Teklif Al


Özel talep ve sorularınız için bizimle ile iletişime geçiniz.


Teklif Al