Aradığın çözümü bulamadın mı? eDanışman Ekibi ile Hemen Bir Araya Gel
consultant

Tuğba Öztürk

Uzmanlık Alanları

  • Patent Vekili
  • Malzeme Mühendisliği
  • İş Geliştirme, Pazarlama-Satış
  • Operasyon Yönetimi
  • Üretim Serbestliği
  • Cam, kaplama, çimento, polimer, yapı malzemeleri

Tuğba Öztürk 9 senedir Erdem Kaya Patent ve Danışmanlık A.Ş’de FSMH alanında müvekkillerin ihtiyaçları doğrultusunda onları yönlendirmekte ve ilgili çalışmaları yürütmektedir.

2011 yılında Erdem Kaya Patent ailesine patent uzmanı olarak katılmış ve eşzamanlı olarak yurt içi patent operasyon sorumluluğu görevini de yapmaya başlamıştır.

2015 yılında Yurt İçi Patent Operasyon Yöneticisi olmuştur. Yine eş zamanlı olarak Patent Departmanı-Kimya-Metalurji birim yöneticiliği yapmıştır.

2019 yılında İş Geliştirme Departman Müdürü olmuş ve halen devam etmektedir.

2013 yılında Türkiye’de Patent Vekili olmuştur. Bu doğrultuda Türkiye’de çeşitli kurumlar ve EPO tarafından verilen eğitimlere katılmıştır.

2018 yılından beri aktif bir şekilde fikri hak eğitimleri vermektedir. Özel şirketler, üniversiteler ve STK lar bazında yılda ortalama 50 ye yakın eğitim vermiş, vermektedir.

Patent vekili olarak yenilik araştırması, patent tarifnamesi hazırlanması, ihlal analizi, üretim serbestliği gibi çalışmaları yapmakla birlikte, sahip olduğu güçlü müvekkil portföyünü yöneterek fikri haklar konusunda firmaların stratejik ve doğru adımlar atması için danışmanlık hizmeti vermektedir. Ayrıca 6769 SMK’nı yanı sıra uluslar arası patent süreçleri ve Avrupa Patent Hukuku’nde bilgi birikimine sahiptir.

Yakın zamanda da Sistem Global Bünyesinde Büyüme Danışmanları ekibinde yer almaya başlamış ve halen devam ettirmektedir.

Evli ve 2 çocuk annesidir.

Verdiği Eğitimler / Danışmanlıklar

products