Aradığın çözümü bulamadın mı? eDanışman Ekibi ile Hemen Bir Araya Gel
consultant

Tuğba Çetintürk

Uzmanlık Alanları

  • ARGE ve İnovasyon Süreçleri
  • Fikirden Müşteriye Tüm Ürün Yaşam Döngüsü Aşamaları
  • 6 Sigma
  • DOE ( Design of Experiment )
  • Reliability ( Ürün Güvenilirliği )
  • FMEA ( Hata Türü ve Etkileri Analizi )
  • Product Safety ( Ürün Güvenliği )

Tuğba Çetintürk, 1977 Eskişehir doğumludur.

1998 yılında Osmangazi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliğinden Lisans derecesi ile mezun olmuştur. Tülomşaş’ta 8 aylık proje mühendisliğinin ardından 22 yıl boyunca Arçelik A.Ş.’de sırasıyla Arge mühendisi, Arge uzmanı, Kıdemli Arge uzmanı ve AR-GE Teknik Lideri ünvanı ile; önce Eskişehir Buzdolabı ve Kompresör İşletmelerine, daha sonra Türkiye ve dünya genelinde yeralan tüm Arçelik İşletmelerine hizmet vermiştir. Gerek Çok Disiplinli ve Çok Uluslu Waterfall Proje Yöneticiliği, gerek Scrum Master rolü ile Çevik Proje Yöneticiliği yürütmüştür. 

Uluslararası düzeyde 6 Sigma Kara kuşak ve TRIZ Uzmanlığı Sertifikalarına sahiptir. Tasarım, kalite ve üretim proseslerini iyileştirme, ve yenilikçi fikir üretme faaliyetlerinde, mühendislik ve yaratıcı problem çözme metodlarının uygulamalarıyla başarılı sonuçlar elde etmiştir. Arçelik İç Eğitmen Sertifikası ile tüm işletmelere Online TRIZ Eğitimleri vermiş, spesifik problem çözümlerine yönelik atölyeler düzenlemiştir.

Avrupa Patent Ofisinde Kayıtlı 10 Patentin Buluşcusudur.

Ürün Güvenliği (Product Safety) Uzmanı ve Ürün Güvenilirliği (Reliability) Şampiyonudur.

Uluslararası Bilim ve Mühendislik konferanslarında, dergi ve kitaplarda yayınlanmış 5 bildirinin yazarıdır.

       Arcelik Global “Hack The Normal”, “NASA  Space  Apps  Challenge”  ve LİMAK   Şirketler   Grubunun  “Türkiye’nin   Mühendis   Kızları”    Projelerinde  Gönüllü Mentör olarak görev almıştır. Aynı zamanda kendi alanlarında dünyaca ünlü   Blanc & Noir Piyano İkilisinin Sanat Yönetimini de yürütmektedir.

Verdiği Eğitimler / Danışmanlıklar

products