consultant

Gülşen Karataş

Uzmanlık Alanları

  • Danışmanlık
  • Bilişim & Yazılım
  • Kamu
  • Eğitim

Gülşen Karataş, bilişim sektöründe 15 yıldan uzun süredir yer almakta ve bilişim eğitmenliğinden danışmanlığa kadar farklı görevleri deneyimlemektedir. 2019 Temmuz ayından itibaren Sistem Global Danışmanlık şirketinde Bilgi Güvenliği Danışmanı görevinin yanı sıra eğitimlerde de aktif rol oynamaktadır. Görevleri arasında Sistem Global’in sağlıklı ve karlı büyümesi odağı ile yeni kanallar yaratılması, danışmanlık portföyünün geliştirilmesi, satış aktivitelerinin planlanması bulunmaktadır.

2018-2019 yılları arasında Lydia Ventures grubunda yer alan İnvento Teknoloji bünyesinde Bilgi Güvenliği Danışmanı olarak görev yapmış, ISO 27001 ve KVKK projelerinde görev almıştır.

2014 – 2018 yılları arasında Datamarket Bilgi Hizmetlerinde proje yönetimi, teknik ekip koordinatörlüğü gibi görevlerde bulunmuştur. Mevcut görevlerine paralel olarak, ISO 27001 süreç yönetimi, HP Partner süreçlerinin yürütülmesi gibi çalışmaları gerçekleştirmiştir. 

Gülşen Karataş 2005’te Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama lisansını, ardından 2014 yılında Zirve Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Yüksek Lisansını tamamlamıştır.